Зустрічі учнів і вчителів Миролюбівської ЗОШ з талановитою поетесою нашого краю А. М. Підмогильною, знаною вже не тільки в Україні, а й далеко за її межами, завжди залишають незабутні враження.
Минулий рік був для неї плідним і визначним: Антоніна Михайлівна стала дипломантом конкурсу «Новомосковськ творчий» (І місце у номінації «Кращі вірші про Новомосковськ»), Всеукраїнського конкурсу читацьких симпатій авторської поезії «Зимовий калейдоскоп», Всеукраїнського літературно-мистецького конкурсу «Кольори кохання» у номінації «Кращий лірик», конкурсів «Снігові рими»(ІІІ місце), «Дзвони Майдану», «Серпневі цілунки літа», «Філософська поезія» (ІІІ місце), «Кращий вірш для дітей» (до Дня Святого Миколая). Поетеса отримала призові місця у конкурсі, організованому літературно-художнім альманахом «Сонячне місто» (ІІІ місце), стала переможцем поетичних інтернет-конкурсів «Шкільний альбом» та «Любов цвіте не тільки навесні». Вона – активний учасник конкурсів літературної спільноти «Вірші для жіночої душі», «Осінь на порозі», «Новий рік», «Романтика і життя».
А. М. Підмогильна поділилася з поціновувачами поезії своїми творами, які ввійдуть до нової збірки. Присутні були зачаровані пісенною, інтимною, філософською та патріотичною лірикою у виконанні автора та юних читців-декламаторів Ернеста та Евеліни Черкашиних, Євгенії Столярчук і Артема Мельниченка, Ярослава Кулакова, Ангеліни Денисенко, Данієли Брижан, Крістіни Дубини, Євгена Павліва, Злати Глухенко, Софії Мельниченко, Максима Круглія, Наталії Ізмоденової, Поліни Ткаченко, Аліни Калінчук.
Воістину словами поетеси можна виразитися, що «мова в серці пророста, радієм з нею і зростаєм», про читання віршів переможцями цьогорічного конкурсу «Дивосвіт», якими стали учні 3 класу (класовод А. С. Дерило) А. Аксюта, А. Маслак, А. Олексенко, В. Тесленко, К. Рибченко, А. Шпанчук.
Урочиста зустріч непомітно переросла у невимушене спілкування поціновувачів мистецтва слова. Антоніна Михайлівна щиро відповідала на запитання і ділилася секретами поетичної майстерності. Всіх уразили блискавично створені екзерсиси на задану тему та ключові слова. Неабиякий захват і здивування викликали чудові тавтограми поетеси, які ще раз засвідчили багатство і неповторну мелодику нашої рідної української мови.
Творчість А. М. Підмогильної – це поезія душі про ліризм першого поцілунку, що «…у згоді двох сердець щасливих», нестримне одвічне людське прагнення «зріднитися із квітами й травою і жайвороном злетіти у блакить», «ранкові роси, що ніби ненароком злегенька босі ноги холодять», «пам'ять, що ніколи не вмирає, тому й історію не можна нам змінить», вдячність школі й вчителям і побажання «здобутків творчих, злетів тільки ввись», про життя, що « буденні сходинки долає без репетицій».
Антоніна Михайлівна зі своїми віршами «Рідній мові» і «Душі моєї оберіг» стала переможцем інтернет-конкурсу «Мова моя колискова», організованого редакцією Всеукраїнського літературно- мистецького альманаху «Водограй мрій». Її поезія здатна возвеличувати і надихати, бо наша мова – це «мелодія життя і долі».
Довго не хотіли прощатися з поетесою її прихильники, зачаровані палітрою відточеного, влучного, дотепного і в той же час такого дохідливого художнього слова, яким вона створює картини далекої історії і піднімає моральні проблеми сьогодення, вчить бачити прекрасне поруч і «жити з мрією в душі». У цьому, певно, і криється секрет магічної дії слова справжнього майстра поезії, яким і є А. М. Підмогильна.
© Н. Лаудіна, вчитель зарубіжної літератури.