Семінар-нарада з членами комісій (уповноваженими) із соціального страхування підприємств, установ і організацій - страхувальників Новомосковського відділення
опубліковано 27 листопада 2019 року о 08:57

   22 листопада за ініціативи та при участі начальника управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Дніпропетровській області (далі – управління) Бориса Мазура, фахівцями Новомосковського відділення управління був проведений семінар - нарада для членів комісій (уповноважених) із соціального страхування та бухгалтерів підприємств, установ, організацій міста Новомосковськ та Новомосковського району. На заході були присутні понад 150 осіб.

   Відкриваючи семінар-нараду, Борис Мазур проінформував учасників заходу про його мету, організацію, порядок проведення та зазначив, що діяльність Фонду соціального страхування України та його управління в Дніпропетровській області направлена на реалізацію завдань соціальної політики держави в справі соціального захисту трудящих у випадках тимчасової та стійкої втрати працездатності, відновлення здоров’я та працездатності потерпілих на виробництві від нещасних випадків та професійних захворювань, вагітності та пологів жінок – працівниць, надання послуг з реабілітаційного лікування застрахованих у Фонді осіб.

   Наголосив, що в Новомосковському відділенню на обліку знаходиться більш ніж 27 тис. застрахованих осіб, які працюють на 8472 підприємствах, установах та організаціях. За 9-ть місяців 2019 року Новомосковським відділенням:

-профінансовано страхувальникам на матеріальне забезпечення (допомога по тимчасовій непрацездатності, допомога по вагітності та пологах, допомога на поховання) на загальну суму 23357676,17 грн;

- заключено 194 договори «Про відшкодування Фондом санаторно-курортному закладу витрат за надані послуги із реабілітаційного лікування за вибором застрахованої особи» на загальну суму 2546816,64 грн;

- проведено щомісячних страхових виплат 430 особам потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві на загальну суму 10336412,95 грн. в т.ч.(79 внутрішньо переміщених осіб з Донецької та Луганської областей на загальну суму 2686338,68 грн).Крім того - проінформував присутніх про особливості фінансування на матеріальне забезпечення станом на поточну дату.

   Інформаційні матеріали до слухачів довели:  Вікторія Соколенко – начальник відділу перевірки обгрунтованості видачі листків непрацездатності управління – про основні напрямки роботи комісії із соціального страхування у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності на підприємствах по зниженню показників захворюваності працюючих осіб, Сергій Ярихович заступник начальника відділу страхових виплат та матеріального забезпечення управління – про Порядок та строки призначення і виплати матеріального забезпечення застрахованим особам за кошти Фонду, а також про стан розгляду звернень громадян на Урядову гарячу лінію і Гарячу лінію голови Дніпропетровської обласної державної адміністрації, Наталія Шиян – начальник відділу страхових виплат та матеріального забезпечення відділення - про порядок фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду, Тетяна Бершак завідувач сектору медичних та соціальних послуг відділення – про фінансування соціальних послуг за напрямками витрат, передбачених статтею бюджету Фонду «Оздоровчі заходи». Особливості планування і фінансування витрат на ці цілі в поточному році.

   Забезпечення відновлення здоров’я та лікування застрахованих осіб, в тому числі учасників бойових дій, які повернулися із зони АТО, в реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм за рахунок коштів Фонду.

   Борис Мазур відзначив черговий успіх збірної команди Дніпропетровської області у фіналі сьомої Всеукраїнської спартакіади серед потерпілих на виробництві «Сила духу», яка щороку організовується Виконавчою дирекцією Фонду соціального страхування України. Наша команда четвертий рік поспіль посіла перше місце серед 25 команд-учасниць.

   Акцентував увагу учасників заходу на створенні Регіонального Центру охорони праці у місті Кривий Ріг, діяльність якого буде направлена на формування та розвиток охорони праці, впровадження системи управління охороною праці на підприємствах, буде осередком знань з охорони праці, та сприятиме популяризації діяльності Фонду соціального страхування України.

   На всі питання слухачів лекторами були надані професійні вичерпні і змістовні відповіді.

   На завершення заходу Б.Мазур підвів підсумки семінару-наради, відповів на усі запитання слухачів та подякував присутнім за плідну співпрацю. Присутні висловили вдячність організаторам семінару за якісне організаційне та інформаційне забезпечення заходу.